پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی۹ دستگاه ماشین آلات سنگین به ناوگان راهداری گیلان افزوده شد

تاریخ انتشار: 1399/02/21

طی مراسمی با حضور سرپرست معاونت راههای فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، مدیرکل بحران استانداری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ،۹ دستگاه ماشین آلات سنگین امروز به ناوگان راهداری استان گیلان افزوده  شد. 

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، شعبانعلی خاوری سرپرست معاونت راههای فرعی و روستایی این سازمان ، در مراسم الحاق ۹دستگاه ماشین آلات سنگین به حوزه راهداری گیلان  ، شبکه راهها و  شرایط جغرافیایی گیلان را به گونه ای دانست که نیازمند توجه بیشتر است و افزود:  اکنون به ازای هر کیلومترمربع ؛  ۸۵۰ متر طول راه های گیلان  است که این عدد در کشور به ازای هر کیلومترمربع  ۲۰۰ متر راه است؛  یعنی طول شبکه راه های گیلان چهار برابر متوسط کشوریست بنابراین توجه بیشتری  را باید به راههای این استان  داشته باشیم .
وی بر ضرورت تقویت ماشین آلات حوزه راهداری  استان گیلان به دلیل  طول شبکه راه و  نیاز به نگهداری  بیان کردو افزود:   عمر ناوگان ماشین الات راهداری در گیلان بسیار بالاست  از این رو ؛ به دلیل شرایط جوی و استانی از منابع سال ۹۸ اعتباراتی  از منابع ملی و استانی به گیلان  خریداری و اختصاص داده شد و برهمین اساس؛  امروز شاهد پیوستن ۹ دستگاه ماشین الات جدید به این ناوگان هستیم و به زودی 8 دستگاه دیگر به آن افزوده می شود و در مجموع ۱۷ دستگاه ماشین آلات سنگین جدید به ناوگان راهداری استان افزوده می شود که استان گیلان به لحاظ تعداد ناوگان راهداری نوسازی شده در سطح کشور رتبه نخست را به خود اختصاص می دهد.
 سرپرست معاونت راههای فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور خاطر نشان کرد: به نسبت سهم استان تلاش می کنیم که تقویت نوسازی ناوگان حمل و نقل  گیلان تداوم  بیابد  تا بتوانیم خدمات بهتری را به مردم ارائه کنیم.
خاوری در جمع خبرنگاران استان  با  بیان اینکه مزیت قیر رایگان در قانون برنامه و بودجه در سال های گذشته بود، افزود: امسال  این مزیت از  قانون بودجه حذف شده و تمامی اعتبارات راههای  روستایی؛  استانی شده است.
سرپرست معاونت راههای فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از هدفگذاری برای آسفالت  سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر  راه روستایی در کشور  خبر داد.
 وی افزود:  برای تحقق هدفگذاری ، به نظر می رسد که استان ها در مجموع بتوانند یک هزار میلیارد تومان در این حوزه اختصاص دهند.
خاوری با بیان این که با  سیاست گذاری انجام شده  در استان ها قرار شد  که این منابع را به کمک شورای برنامه ریزی استان ها و به تبع ان درشهرستانها فقط بابت انجام کارهای نهایی کار  قرار دهند ،تصریح کرد: تمامی زیرسازی ها را سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با امکانات خود تقبل کرده است.
وی اضافه کرد: برهمین اساس هر قدر که استان ها اعتبار برای آسفالت راههای روستایی اختصاص دهند به همان اندازه سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای کشور برای آن راهها زیر سازی انجام می دهد.
ایشان  با بیان اینکه همه زیر سازی ها را با امکانات موجود خودمان انجام می دهیم ، خاطر نشان کرد: بهره مندی از این مزیت بسته به اعتباری دارد که هر استان برای آسفالت راههای روستایی اختصاص دهد اما در گیلان باید بدلیل شبکه بیشتر راه  کار بیشتری صورت بگیرد که  تامین مصالح  مورد نیاز باید از طریق استان و دستگاههای ذیربط بدون بروکراسی اداری در اختیار راهداری استان قرار گرفته که در این زمینه معاونت امور عمرانی استانداری گیلان قول همکاری کامل را دادند.
براساس این گزارش ، سبحان اله علیپور  سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران گفت: برای خریداری این ماشین آلات ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان  از محل اعتبارات استانی و ملی هزینه شده است.
علیپور افزود:  این  ۹  دستگاه شامل سه دستگاه بیل مکانیکی چرخ زنجیری ، یک دستگاه گریدر و پنج دستگاه لودر می باشد.  
وی بیان کرد:8  دستگاه دیگر نیز در حال خریداری بوده و در آینده نزدیک به مجموع ماشین آلات سنگین استان افزوده می شود که در مجموع ۱۷ دستگاه  ماشین آلات سنگین راهداری جدید وارد چرخه راهداری استان می شود.
شایان ذکر است راهداری گیلان دارای ۲۸۸ دستگاه ماشین الات سبک، نیمه سنگین و سنگین  بوده است که 9 دستگاه ماشین آلات دیگر امروز  افزوده  شد. 
این گزارش حاکی است در ادامه مراسم امروز ،  نشست ۴ جانبه با حضور معاون راههای فرعی و روستایی سازمان راهداری،معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری،سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مدیر کل بحران سرپرست اداره کل راهداری استان ، برگزار شد وچگونگی مشارکت استان در خصوص نحوه نوسازی ماشین آلات _ مشارکت استان در تکمیل طرحهای ابرار سیاستهای سازمان در طرح آسفالت سال ۹۹ با عنوان طرح جابر_ چگونگی مشارکت استان در نگهداری شبکه راههای غیر شریانی با همکاری سازمان و استفاده از ظرفیت ۲۰۰۰ میلیارد تومانی قرارگاه سازنگی در پروژه های محرومیت زدایی در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.
بعد از بحث و ارایه نقطه نظرات حاضرین ، مقرر شد موارد مطرح شده مورد پیگیری استان قرار گیرد.​


مشخصات:
نظرات: *