پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خبر داد:


در سال گذشته بالغ بر1400 تخلف اضافه تناژ مورد رسیدگی قرارگرفت

تاریخ انتشار: 1398/02/21

مهندس نازک کار ،مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان در نشست تخصصی حوزه ایمنی وترافیک اداره کل گفت: بر اساس آمار مأخوذه از سیستم اضافه تناژ اداره کل، در سال گذشته 1هزار و 490 فقره تخلف اضافه تناژ از سوی پلیس راه استان کشف و برای اعمال قانون معرفی شدند.


ایشان درادامه ضمن تقدیر از همکاری پلیس راه استان افزود: بررسی آمارها حاکی است که در سال گذشته بطور متوسط بالغ بر 100 تخلف اضافه تناژ بطور ماهانه در سیستم ثبت تخلفات اضافه تناژ ثبت و مشمول پرداخت جریمه شده است.

 وی سپس با اشاره به این نکته که جریمه های اخذ شده به هیچ وجه با آسیبهای جدی که حمل بار اضافی به راهها به عنوان سرمایه های ملی وارد می کند مطابقت ندارد گفت: تخريب محورهاي مواصلاتي به خصوص راههاي اصلي و شرياني استان ،وارد آمدن آسیب به  ابنيه راه و به ویژه پلهایی  مي‌شود كه با صرف هزينه‌هاي بالا ساخته می شوند و افزايش تصادفات و تلفات رانندگی از جمله تبعات منفي اضافه بار است. که متوجه آحاد جامعه می شود.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای درادامه از رانندگان وسائط نقلیه سنگین خواست با رعایت میزان مجاز حمل بار، ضمن سهیم شدن در ارتقاء ایمنی تردد جلوی آسیب رساندن به  سرمایه های ملی را بگیرند.

این مقام مسئول تصریح کرد: راه اندازی گشتهای نظارتی نامحسوس با مشارکت پلیس راه استان یکی دیگر از اقداماتی است که این اداره کل در راستای برخورد با تخلفات اضافه تناژ همه ساله در دست اجرا دارد.

 ​مشخصات:
نظرات: *