پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

پیشرفت 95 درصدی فاز اول


اجرای ساماندهی و استانداردسازی علائم هشدار دهنده و اطلاعاتی جاده های استان گیلان

تاریخ انتشار: 1397/12/19

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان، از پیشرفت 95 درصدی فاز اول طرح ساماندهی و استاندارد سازی تابلوهای اخطاری و انتظامی راههای اصلی و فرعی استان خبر داد.

محمدرضا نازک کار از اجرای طرح ساماندهی و استانداردسازی تابلوها ی اخطاری ، هشدار دهنده و اطلاعاتی راه های اصلی و فرعی استان خبر داد و اظهار کرد: در 11 ماهه سالجاری طرح ساماندهی و استاندارد سازی با تلاش و پیگیری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان 95 درصد پیشرفت داشته و فاز اول آن تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان درخصوص اهداف اجرای این طرح، گفت: ارتقای ایمنی تردد، کمک به اعمال قوانین ترافیک و راهنمایی دقیق و مناسب کاربران جاده ها در محورهای اصلی و فرعی مطابق آخرین تغییرات صورت پذیرفته که از عمده ترین اهداف ما در اجرای این طرح افزایش ایمنی تردد و کاهش تصادفات جاده در راههای ارتباطی روستایی به راههای اصلی و فرعی استان می باشد.

این مقام مسئول افزود: در فاز کامل این طرح۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار منظور شده که با تقبل سهم ۵۰ درصدی از اعتبارات ملی و استانی در حال اجراست.

نازک کار، با اشاره به این امر که علائم و تابلوهای راهنمای جاده اعم از اخباری، هشداری و الفبای اولیه ایمنی برای کاربران جاده ها محسوب می شوند، خاطرنشان کرد: توجه به این نکته که استان گیلان، استانی گردشگرپذیر بوده و همه ساله پذیرای خیل عظیمی از مسافران است لذا باید به درستی در مسیرهای توریستی استان هدایت شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان یادآور شد: وجود شرایط خاص آب و هوایی در استان موجبات تسریع روند فرسودگی تابلوها و علائم راهنمای مسیر در محورهای استان می شود لذا در این راستا نیز اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان طی برنامه ریزی مدون و به صورت مستمر اقدام به تعویض، اصلاح و بهروزرسانی این علائم کرده که در این زمینه طی سال گذشته بیش از 25 هزار علائم اخطاری و انتظامی، هشدار دهنده و اطلاعاتی در جاده های استان در حال نصب و اجرا می باشد.

 ​مشخصات:
نظرات: *