پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیبرگزاری شصتمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان گیلان

تاریخ انتشار: 1397/11/13

شصتمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان گیلان با هدف ارتقاء ایمنی تردد و کاهش تصادفات جاده ای به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان برگزار شد.

علی اوسط اکبری مقدم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در این جلسه طی سخنانی ضمن تاکید بر اثر آموزش و ارتقای فرهنگ ترافیک بر روی تصادفات رانندگی گفت: تنها در سایه آموزش است که ما می توانیم به یک دستاورد ماندگار در حوزه ایمنی تردد دست یابیم.

وی در ادامه با اشاره به وجود آمار بالای تصادفات عابرین و موتورسواران در استان گیلان افزود: گرچه تاثیر آموزش میدانی در اقشار بزرگسال جامعه غیر قابل انکار است، ولی بی شک موثرترین راهکار جهت نهادینه کردن فرهنگ ایمنی توجه خاصی به امر آموزش بویژه در سطح اقشار کم سن و سال جامعه نظیر دانش آموزان مقاطع ابتدایی و حتی پیش دبستانی می باشد.

در ادامه این نشست نازک کار، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان و دبیر کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان گیلان طی سخنانی ضمن معرفی ساختار جدید کمیسیون گفت: طبق مصوبه جدید هیات دولت دبیرخانه کمیسیون اجرایی ایمنی حمل و نقل استان از اداره کل راه و شهرسازی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تغییر یافت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های عملیاتی جهت پیاده سازی اقدامات ایمنی تردد اشاره کرد و گفت: توسعه نقش نهاد راهبر در راستای ایفای وظایف مدیریت اقدامات ایمنی، غربالگری شبکه راهها ارتقای ایمنی عابران پیاده، ارتقای ایمنی در عملیات ساخت و نگهداری راهها، اجرای برنامه های آموزشی، کنترل و نظارت هدفمند بر رفتار رانندگان پرخطر و توسعه آموزشهای فنی و تخصصی مورد نیاز شاغلین بخش حمل و نقل از مهمترین برنامه های عملیاتی مدنظر کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان گیلان می باشد.

وی در ادامه به معرفی طرحهای موفق آموزش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در زمینه ارتقاء فرهنگ ترافیکی پرداخت و استمرار برگزاری برنامه های مذکور را در کاهش تصادفات رانندگی موئر دانستند.

شایان ذکر می باشد،در این نشست  فرمانده پلیس راه استان،  گزارشی از تصادفات 10 ماهه و اقدامات آموزشی پلیس راه  استان در راستای کاهش تصادفات پرداخت.​مشخصات:
نظرات: *