پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

به مناسبت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری صورت گرفت


ديدار دست اندركاران راهداری و حمل و نقل جاده اي استان گیلان با نماینده ولی فقیه در استان

تاریخ انتشار: 1397/09/27

به مناسبت فرا رسيدن هفته حمل ونقل، رانندگان و راهداری مدير كل راهداری و حمل ونقل جاده ای گيلان به همراه جمعي از روسای ادارات ستادی و شهرستانی ، با آیت ا... فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان ديدار نمودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان در این دیدار طی سخنانی گفت: در استان گيلان 170 شركت و موسسه حمل و نقل کالا ،139 شرکت حمل و نقل مسافر، 3شركت حمل ونقل بين المللي كالا و 1 شركت حمل ونقل بين المللي مسافر مشغول به فعاليت بوده  و 85 نمایندگی شرکت حمل و نقل بین المللی کالا در گیلان فعال مي باشند .                   

این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان نمود: طی 8 ماهه سالجاری بیش از 6 میلیون تن  کالا توسط 440 هزار سفر( بارنامه صادره) از استان گیلان حمل گردیده است. که 8% رشد در بحث تناژ را شاهد بودیم.همچنین طی مدت یاد شده  3میلیون 408هزار و 685 نفر مسافر توسط 498 هزار و 817 سفر در داخل و خارج استان جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش در این حوزه داشتیم.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، در ادامه افزود: در هشت ماه سالجاری 231 کیلومتر از راه های استان توسط این اداره کل روکش آسفالت شده که 8 کیلومتر آن آزادراه و بزرگراه، 43 کیلومتر آن راه اصلی و 180 کیلومتر راه فرعی و روستایی بوده است.

 وی در ادامه ضمن اشاره به تلاشهای صورت گرفته در زمینه جابجایی زائرین اربعین گفت: طبق برنامه ريزيهاي صورت پذيرفته امسال تعداد  8هزار و 100 زائر اربعين از استان گيلان با 270 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومي برونشهري به مرز مهران  اعزام شدند.همچنین در اربعین سالجاری 11 هزار و 785 زائر خارجی اربعین حسینی ازکشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه و گرجستان از طریق مرز زمینی آستارا به مرز شلمچه عزیمت کردندکه از این تعداد10 هزار و  347 نفر با 200 دستگاه اتوبوس، 10 دستگاه مینی بوس و 103 دستگاه سواری وارد مرز آستارا شده و با همین وسائط نقلیه به مرز شلمچه عزیمت نمودند و 1هزار و 438 نفر زوار پیاده خارجی نیز پس از ورود به مرز آستارا با 32 دستگاه اتوبوس عازم مرز شلمچه شدند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر تاثیر مستقیم ایجاد مجتمع‌های خدماتی - رفاهی بین راهی ،در کاهش سوانح جاده ای گفت: تاکنون 14 مجتمع خدمات رفاهی در طول راه های استان گیلان به  بهره برداری رسیده و 10 مجتمع خدمات رفاهی نیز در حال احداث می باشد.

آیت ا... فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان در این نشست ضمن تقدیر از تلاشها و زحمات راهداران طی سخنانی افزود: راهداران در شرایط سخت جوی درراه‌ها حضور دارند  و قطعا همه ی مردم شاهد زحمات شما عزیزان راهداری در راههای مواصلاتی کشور و استان هستند.

وی خاطرنشان کرد: پلیس‌راه، راهداری و هلال‌احمر ازجمله نهادهایی هستند که دوشادوش یکدیگر برای  ایجاد آرامش و ارتقاء ایمنی سفر تلاش می‌کنند.

ایشان سپس تلاش‌‌ها ی راهداران در ایام سخت زمستان را بسیارحائز اهمیت دانست و گفت: از خداوند متعال می خواهم به شما نارنجی پوشان نورانی توفیق عنایت  فرماید.

نماینده ولی فقیه در ادامه افزود: پلیس‌راه و هلال احمر و راهداری نقش کلیدی و مهمی در جاده‌های سطح استان دارند و تأثیرات حضور آنان بسیار زیاد است.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خواستار تهیه و توزیع اقلام فرهنگی، جهت تقویت مسائل دینی و مذهبی در بین رانندگان زحمتکش حمل و نقل برونشهری شد که بخاطر شرایط خاص کاری خود همیشه در جاده ها حضور دارند.

 ​مشخصات:
نظرات: *