پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی15 سامانه جدید ثبت تخلفات رانندگی در محورهای برونشهری استان گیلان نصب می شود.

تاریخ انتشار: 1397/09/03

مهندس نازک کار، مديركل راهداري وحمل و نقل جاده اي استان در همایش یادبود قربانیان سوانح رانندگی طی سخنانی  گفت: به طور کلی سه عامل انسان، راه و وسیله نقلیه در بروز تصادفات رانندگی تاثیرگذارندکه اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با توجه به وظایف ذاتی خود و نیز اقداماتی که در جهت ارتقای سطح ایمنی تردد در جاده ها به انجام می‌رساند،  در سطوح مختلفی با هر سه عامل دخیل در وقوع تصادفات در ارتباط می باشد.

این مقام مسئول افزود: در راستای نظارت بهینه بر نحوه تردد کاربران جاده ها و برخورد با تخلفات رانندگی 53 سامانه هوشمند ثبت تخلفات رانندگی از سوی این اداره کل در محورهای شریانی استان نصب گردیده که به طور هوشمند ضمن ثبت تخلفات رانندگی این اطلاعات را جهت اعمال قانون در اختیار پلیس راهور قرار می دهد. نصب 15 سامانه جدید ثبت تخلفات رانندگی در محورهای استان در آینده جزو برنامه های آتی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان می باشد.

مهندس نازک کار در ادامه خاطر نشان نمود: 97 نقطه پر حادثه در طول راههای استان گیلان شناسایی شده که بیشترین آمار تصادفات را به خود اختصاص داده که در گام اول و به عنوان اقدام کوتاه مدت نسبت به آشکارسازی نقاط مذکور اقدام گردید و در گام دوم با تخصیص اعتبارات لازم از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، رفع 3 نقطه پرحادثه را در دستور کار داریم.

وی افزود: در بخش مدارس حاشیه راهها اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در قالب برنامه های هنری،  مفاهیم ترافیکی را منتقل کرده که در آینده کاربران ایمنی در بخش راه داشته باشیم.

ایشان در ادامه با اشاره به این نکته که ارائه‌ خدمات مناسب به کاربران جاده‌ها رابطه مستقیمی با افزایش ایمنی سفر دارد، گفت: وجود مجتمع‌های خدماتی - رفاهی بین راهی در کاهش سوانح جاده ای نقش بسزایی دارد

 در طول راه های استان گیلان 14 مجتمع خدمات رفاهی به بهره برداری رسیده و 10 مجتمع خدمات رفاهی در حال احداث می باشد و با همکاری استانداری پیگیر احداث مجتمعهای خدماتی رفاهی کوچک در قالب گیل پارک نیز هستیم که با توجه خاص گردشگران به این استان بتوانیم خدمات مفیدی به عزیزان ارائه دهیم.

این مقام مسئول در پایان اظهار امیدواری کرد با همکاری و پشتیبانی دستگاههای اجرایی و انتظامی ، به کسب عنوان کم تصادف ترین استان از نظر سوانح رانندگی در حوزه های درون و برون شهری دست یابیم.

گفتنی است همایش یادبود قربانیان سوانح رانندگی با هدف بالا بردن سطح آگاهی عمومی در زمینه فرهنگ صحیح ترافیکی و ارتقاء ایمنی تردد  با حضور دستگاههای اجرایی و انتظامی در حوزه ایمنی  در رشت برگزارگردید.

 ​مشخصات:
نظرات: *